Filmy, które skradły nasze serca w 2018 roku

Wszyscy kinomani z niecierpliwością czekają każdego roku na ogłoszenie przez Akademię Filmową nominacji do najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie filmu. Ceremonia wręczenia Oscarów, choć przez niektórych uznawana za zbyt pompatyczną i adorującą wybranych, ma jednak swój niepowtarzalny urok i wydźwięk. Nawet wielbiciele kina, którzy nie do końca zgadzają się z decyzjami Akademii, bacznie śledzą każdy ruch gwiazd na czerwonym dywanie w tym niesamowicie ważnym dla filmu dniu. Jakie były najlepsze filmy 2018 roku?

Legenda muzyki, wielka miłość i pasja oraz hołd oddany walce z niewolnictwem, czyli najlepsze filmy 2018

Freddie Mercury był specyficzną osobowością i niezwykłym talentem muzycznym. Choć nazbyt imprezowy styl jego życia nie dla wszystkich jest zrozumiały to z pewnością należy się mu szacunek z uwagi na ogromną pasję i rozpoczęcie tak naprawdę zupełnie nowej ery w muzyce. W ten też sposób na artystę spojrzeli reżyserzy “Bohemian Rhapsody”, którzy przedstawili twórcę zespołu Queen, jako ofiarę złych wpływów. Film powinien obejrzeć każdy kto kocha muzykę.

Utworu “Shallow”, który królował na ceremonii rozdania Oscarów w 2018 roku chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszyscy pasjonaci kina żyli wieściami o romansie Bradleya Coopera i Lady Gagi, który rzekomo zrodził się na planie wzruszającego i pięknego filmu “The Star is Born”. Bradley Cooper wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami reżyserskimi, a Lady Gaga imponowała promując swoje nadzwyczajne single w stylu country. Jednym słowem, uczta dla ucha.

Wymieniając najlepsze filmy 2018 roku nie można oczywiście pominąć rewelacyjnego “Green Book”, który to na szczęście Akademia również uznała za najwybitniejszą produkcję. Bezkonkurencyjna rola Vigo Mortensen’a i chwytająca za serce, oparta na faktach opowieść o losach czarnoskórego pianisty Dona Shirleya, który rusza w trasę koncertową z The Negro Motorist Green Book w ręku. Magia kina w optymalnym wydaniu. Chcemy więcej takich filmów!